Každý deň nové tajomstvo

Každý z nás má svoj obľúbený nápoj, niekto uprednostňujú pivo, iný si rád vychutná na rôznych odrodách vína a ďalší si zase dopraje tvrdý alkohol. V posledných rokoch môžeme sledovať populárnosť miešaných nápojov – kokteilov.
Kam však siaha história tohto tekutého tajomstva?

Špekuluje sa, že slovo kokteil je francúzskeho pôvodu. Existovalo slovo coquetel, čo by zasa mohlo pochádzať z francúzskeho slova coqueter (koketovať).“

Ďalšia historka hovorí o to, že slovo sa vraj objavilo v glose londýnskych novín: vtedajšieho ministerského predsedu obvinili z konzumácie neurčeného nápoja cock-tail, ktorý mu mal vo volebnom boji dodávať odvahu.

Iní vychádzajú z toho, že v 18. a 19. storočí sa ťažným koňom pristrihávali chvosty, aby sa im nezaplietli do postroja. Chvosty im potom stáli vo vzduchu ako kohútie a kone nazývali cock-tailed. Tento výraz sa preniesol aj na povzbudzujúci účinok kokteilu.

Tisíce druhov kokteilov
Existuje neskutočné množstvo kokteilov, či už alkoholických, nealkoholických, ovocných, sladkých, kyslých…
A preto, ak budete najbližšie čakať návštevu alebo robiť rodinnú oslavu, vylepšite atmosféru práve tajomstvom miešaných nápojov.
Ponúkame vám niekoľko receptov, a taktiež si v našom e-shope môžete zakúpiť mixér, s ktorým hravo pripravíte kokteily známe po celom svete.

Recept Mojitodrink mojito

INGREDIENCIE
6 cl rum biely
1/2 ks limetka
2 ks mäta steblá
2 čl cukor trstinový
sóda

POSTUP
Do vysokého pohára vytlačíme šťavu z polovice limety a pridáme trstinový cukor. Premiešame lyžicou. Do polovice pohára nasypeme ľadovú drť a na vrch prelomíme dve steblá mäty. Len mierne roztlačíme muddlerom a pohár doplníme ľadovou drťou až po okraj.
Pridáme rum a opäť premiešame lyžicou. Nakoniec zastrekneme trochou sódy a ozdobíme vetvičkou mäty.

 

recept cuba libre gastrokuchyneRecept Cuba Libre

INGREDIENCIE
4 cl biely rum
1 cl šťava z citróna
coca cola
limeta
ľadová drť

POSTUP
Naplňte pohár ľadom/ ľadovou drťou cca do 3/4 a pridajte rum, potom citrónovú šťavu a celý koktejl dolejte colou. Na záver postriekajte šťavou z osminky limetky a vložte ju do drinku.

Tlačiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *